Şartlar ve Koşullar

WordPress Destek ve Bakım Planları aylık / yıllık olarak sağlanır ve müşteriler herhangi bir zamanda iptal edebilir. Daha önce ödenmiş olan, kullanılmayan süre için geri ödeme yapılmaz. İptalden önce verilen faturalar üzerinde yapılan ödemelerin vadesi dolacaktır. Aksi belirtilmedikçe, kayıt işlemi sırasında müşteri tarafından sağlanan iletişim bilgileri geçerli olacaktır.

1 – Yetki

Müşteri, Atalay Yörükoğlu’nun web sitesinde tanımlanan düzenli WordPress bakım ve desteğini sağlamak için Atalay Yörükoğlu’nu bağımsız bir yüklenici olarak görevlendiriyor. Atalay Yörükoğlu’nun bu sözleşmeyi yerine getirmesini sağlamak için, Müşteri Atalay Yörükoğlu’na aşağıdakilere erişimi sağlamayı kabul eder:

 • FTP erişimli kullanıcı adı ve şifre ( Eğer mevcut değilse, kullanıcı adı ve şifresi, müşteri hosting hesabında tarafımızdan oluşturulur ).
 • WordPress Web sitesinin cPanel’ine erişim ( genellikle hosting hesabında sağlanır ).
 • WordPress yönetici seviyesi kullanıcı adı ve şifresi. ( Kullanıcı adı ” atalayyorukoglu ” olmalıdır. )
 • Müşteri ayrıca, Atalay Yörükoğlu’nun, WordPress web sitelerine herhangi bir eklenti kurmasına veya bakım ve destek hizmetleri sağlamak için gerekli diğer düzeltmeleri yapmasına izin vermeyi kabul eder.
 • Resmi güncellemeler ve Müşteri ile iletişim e-posta, yardım masası ve / veya Intercom vasıtasıyla yapılacaktır.

2 – Yedekleme ve Geri Yükleme Hizmetleri

Web sitenizin tamamının güvenli günlük yedeklemelerini hosting üzerine yapıyoruz ve destek planınız tarafından belirlenen sayıda kopyasını tutuyoruz. Web sitenizi tam olarak geri yüklemek için gereken her şeyi yedekliyoruz. Siteniz çöker veya geri yüklenmesi gerekirse, mümkün olan en kısa sürede önceki bir sürüme geri çevirebiliriz. Bunun ne kadar hızlı olacağını garanti edemesek de ( her durum farklıdır ve kendi nedenleri ve çözümleri vardır ), çoğu durumda talep üzerine 24 saat içinde geri yüklenmesini sağlarız.

3 – Bakım hizmetleri

 • WordPress çekirdeği ve eklenti güncellemelerinin yayımlanmasına ek olarak, bakım ve destek hizmetleri web sitenizi çalışır ve kararlı durumda tutmayı sağlamaktadır. WordPress çekirdek yazılımı ve eklenti güncellemeleri, güncelleme sonrası inceleme ve güncellemelerden sonra ortaya çıkan hataların veya sorunların giderilmesi dışında kalan bakım hizmetlerinin zamanı ek bakım olarak düşünülebilir ve aylık destek süreniz dışında kalabilir.
 • Web sitenizi çalışır durumda devam ettirmek ve doğru görünmesi için küçük değişiklikler gereklidir ( destek planınıza ek süre dahil, ilave saatler kullanılabilir ). Bunlar, tarayıcı güncellemeleri yüzünden tarayıcı sorunlarını gidermek ( ancak bunlarla sınırlı değildir ),  bir yazılım güncellendikten sonra görünen eklenti veya tema sorunlarını, Küçük marka değişiklikleri için CSS’nin ayarlanması ( renk, logo, tipografi, vb. ); açıklanamaz şekilde çalışmayı bırakan sorun giderme ve sabitleme özellikleri veya işlevleri.
 • Hataları veya yeni sorunları bulmak ve düzeltmek için yazılım güncellemelerinin ardından tam inceleme. Müşteri, genellikle, her bir sitenin ayrıntılı çalışmalarıyla daha yakından ilgileneceğinden, Atalay Yörükoğlu’na, bu anlaşma sırasında bakım gerektiren yeni hata, sorun veya sorunlar hakkında bilgi vermelidir.
 • Atalay Yörükoğlu, bir web sitesinin mevcut eklentilerine, artık eklenti yazılımcısı tarafından desteklenmediği veya WordPress’in diğer herhangi bir bölümüyle uyumlu olmadığı zamana kadar destek sağlayacaktır. Bu durumlarda, Atalay Yörükoğlu bu eklentiler için uygun muadil eklentiler bulmaya ve kurmaya çalışacaktır ( bunu yapmak için zaman, Müşterinin destek planı süresinden alınacaktır ).
 • Kullanılabilirlik veya erişilebilirlik sorunu yaratılmadığı sürece hata veya bakım sorunu çözülmüş olarak addedilecektir. Atalay Yörükoğlu, web sitenizi olabildiğince iyi çalışması için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.
 • Veritabanı optimizasyonu, sitenizi olabildiğince hızlı çalışmaya devam etmeye yardımcı olmak için gerçekleştirilecektir. Spam ve yazı revizyonları ( en eski ), veritabanınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olmak için temizlenecektir.
 • WordPress çekirdeği, WordPress eklentileri, çerçeveler ve temalar en güncel kararlı sürümü ile güncel tutulur. Kararlı, düzgün kodlanmış çocuk temasının ( Child Theme ) yerine getirilmemiş sitelerde tema güncellemelerinin yapılmayacağı hariç ( aksi takdirde, tema özelleştirmeleri kaybolacaktır ).
 • Sadece tema yükleyici ile yüklenebilen ve WordPress yönetim arabirimi içerisinde güncellenen ticari temalar ve çerçeveler güncelleme servisine dahildir. Özel dikkat gerektiren temalar ve çerçeveler ek bir saatlik ücret talep edebilir ( Atalay Yörükoğlu’nun çalışmaya başlamasından önce herhangi bir ek ücret, müşteri tarafından önceden onaylanmalıdır ).
 • Web siteleri, tüm özelleştirmeleri yinelenen yazılım güncelleştirmelerinin parçası olan dosyalardan ayrı tutmalıdır. Tema güncellemesi yüzünden Müşteri web sitesi kodu üzerine yazılmışsa, Atalay Yörükoğlu herhangi bir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Lütfen dikkat: WordPress Destek ve Bakım Planları, web siteleri WordPress tema geliştirme standartları ve W3C HTML / CSS doğrulamaları da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere, mevcut web standartlarına uyduğunda en iyi sonucu verir. Bunu yapmakta başarısızlık bakım ve desteği zorlaştırır ve Atalay Yörükoğlu bu nedenle bir web sitesinin destek planlarına dahil edilmesini reddetme hakkını kullanabilir.

4 – Uptime İzleme ve Güvenlik Hizmetleri

 • 24/7 Uptime İzleme
 • Müşteri ve / veya hosting şirketi, çevrimdışıyken bir web sitesinde hemen e-posta ile bilgilendirilecektir. Atalay Yörükoğlu, siteyle ilgili sorunların çözülmesini sağlamak için hosting firması ile birlikte çalışacak ve site tekrar çevrimiçi olduğunda Müşteriyi bilgilendirecektir.
 • Güvenlik Zararlı yazılımları tarar.
 • Bir zararlı yazılımla ilgili sorun bulunursa, müşteri bilgilendirilir ve kötü amaçlı yazılımların giderilmesi ve site kurtarma önerileri sunulur.
 • Güvenlik taramaları, üçüncü taraf araçları kullanarak yapılmaktadır. Bu nedenle, bulgularınız veya sitenizdeki herhangi bir zararlı yazılımdan sorumlu değiliz.

5 – Destek Hizmetleri

 

 • Atalay Yörükoğlu sorun giderme, hatırlatıcılar, içerik güncellemeleri, hosting irtibat ve danışmanlık için destek sağlar. Bu hizmetlerin sunulma süresi, bir müşterinin planında verilen destek saatlerinin sayısından ( ayda 30 dakika ) düşülür. Kullanılmayan zaman bir sonraki aya devredilmez.
 • Destek, yardım masamızdan sağlanabilir. Destek talepleri, biletleme sistemi aracılığıyla yapılmalıdır ( formlar Atalay Yörükoğlu web sitesinde, iletişim sayfasına tıklayarak veya destek@atalayyorukoglu.com adresine e-posta yoluyla ulaşılabilir ). Talepler her zaman yapılabilir.
 • Müşteri destek uzmanlarımız Pazartesiden Cumaya, saat 09:00 – 18:00 saatleri arası telefon, email ve online sohbet ile destek vereceklerdir; tüm resmi tatiller hariç. Uzmanlar bu saatler dışında da destek olabilir, ancak bu teminatlar garanti edilemez ve bu sözleşmenin bir parçası olarak otomatik olarak verilmemiş veya kabul edilmemiştir.
 • Atalay Yörükoğlu, iki saat veya daha az süren ( çoğu görev 24 saat içinde başarıyla sonuçlanır ) herhangi bir görevde iki iş günü geri dönüş yapmayı taahhüt eder. Acele talepler ( 24 saatten az sürede ) başarılabilir, ancak ek bir acele ücreti 200 TL ‘ye kadar çıkabilir.
 • WordPress Destek ve Bakım Planları “olduğu gibi ” sunulmaktadır; örtülü garanti yoktur veya web sitenizin istediğiniz gibi işlev görmesini garanti eder ( bazen birlikte çalıştıkları bileşenler, hosting şirketleri ne sağlayacakları veya üçüncü parti bileşenlerin hangi şartlar altında olacağı konusunda sınırlamalar vardır ve eklentileri olacaktır ).
 • Destek sorununuzda planınıza dahil edilenden çok daha fazla web geliştirme zamanı gerekiyorsa, WordPress Destek ve Bakım Planı dışında ayrı bir proje olarak alıntılayacağız. Buna bir örnek, bir web sitesi yeniden tasarımı, önemli yeni işlevsellik eklenmesi veya yeni bir uygulamanın geliştirilmesi olacaktır.
 • Atalay Yörükoğlu, bir müşteri web sitesinde üçüncü şahıslar tarafından özel web geliştirmeyi otomatik olarak desteklemez. İyi yorumlanmamış özel kodlarla çalışmayı kabul edersek, yardımcı olması için orijinal geliştiriciye erişim isteyebiliriz. Başkaları tarafından herhangi bir web geliştirme ( Atalay Yörükoğlu dışında ) başlatılmadan önce Müşteri’nin Atalay Yörükoğlu ile bağlantı kurması önerilir, böylece Müşteriye yeni gelişimin uygunluğu ve potansiyel tuzaklar konusunda tavsiyelerde bulunabiliriz. Üçüncü tarafların ek gelişmesinden dolayı web sitesi sorunlarını gidermek için Atalay Yörükoğlu Siteleri çağrılırsa, bu düzeltmeler için ek bir saatlik ücret ( en az 100 TL ) talep edebilir.
 • Bu anlaşmanın süresi boyunca Müşteri, başka hiçbir tarafın Müşteri web sitesi, web sitesi veritabanı, eklentileri veya dosyaları ( normal içerik yönetimi için gerekli olmadığı sürece ) değişiklikler yapmayacağını kabul eder; Düzenlemelerin kaybolmasına yol açabilecek temada standart dışı değişiklikler veya değişikliklerin kaybolmasına neden olabilecek çekirdeği veya eklentileri etkileyen tüm değişiklikler. Atalay Yörükoğlu dışındaki bir taraf bir Müşterinin web sitesinde değişiklik yaparsa, onarılması gereken hatalar, Müşterinin ekstra ücret ödemesi dahilinde Atalay Yörükoğlu tarafından yapılacaktır.

WordPress Destek ve Bakım Planlarına Dahil Olmayanlar:

 

 • Alan adı yönetimi, hosting veya hizmetleri (ancak alan adı yönetiminizle çalışabilir ve alan adınızın ayarlarını veya hizmetlerini sizin adınıza aylık destek sürenizin bir parçası olarak yapabiliriz).
 • Web sitesi tasarımı, web sitesi geliştirme veya web sitesinin yeniden geliştirilmesi. ( Bu projeler ayrıca ücretlendirilir. )
 • Arama motoru optimizasyonu hizmetleri (SEO raporlamanıza dayalı tavsiyelerde bulunabilmeniz için destekleme zamanınızı kullanabilirsiniz).
 • WordPress olmayan web siteleri
 • Web sitesi taşımaları ( Ayrıca ücretlendirilir ).
 • E-posta desteği, yönetimi veya bakımı (sizinle birlikte aylık destek sürenizin bir parçası olarak hosting firması ile iletişim kurabiliriz.)
 • Yukarıdaki bölümlerde açıkça bulunmayan her şey, Atalay Yörükoğlu’nun belirleyeceği tutarda ücret alınabilir.
 • Atalay Yörükoğlu, gizliliğinizi korumayı taahhüt eder.

6 – Feragat

 • Plan’da açıklanan hizmetler kullanılamıyorsa, Atalay Yörükoğlu bu hizmetleri düzeltip 24 saat içinde makul tedbirler alacaktır. Atalay Yörükoğlu’nun kontrolü dahilindeki koşullarla başa çıkma konusundaki ihmalkar başarısızlığından kaynaklanmayan ve 30 günlük sürede toplam 24 saatten fazla bir sürede olanaksız olan durumlarda, Atalay Yörükoğlu kendi takdirine bağlı olarak Müşterilere ödenmesi gereken bedeli aylık ücretin geri ödenmesi veya aynı miktara kadar hizmet saati sağlamakla yükümlüdür.
 • Atalay Yörükoğlu, Planlar’da veya Ek Hizmetler’de tanımlanan hizmetlerin yaratılması, üretilmesi veya tedarikinde yer alan diğer kimseler, Müşteri veya diğer herhangi bir şahsa, sözleşme, haksız fiil ihmalkarlık ya da yasal görevin ihlali, başka herhangi bir sebeple ve sebebi ne olursa olsun, Sözleşme veya bu hizmetler ile bağlantılı olarak, her ne olursa olsun ekonomik kayıp veya kâr kaybı, iş sözleşmeleri, gelirler veya beklenen tasarruflar veya itibarınıza veya şerefinize zarar vermek veya herhangi bir üçüncü şahıs tarafından yapılan herhangi bir iddiadan kaynaklanan zarar veya herhangi bir özel, dolaylı, veya sonuçta ortaya çıkan kayıp veya hasarın sorumluluğunu üstlenecek ve Atalay Yörükoğlu’na karşı yapılabilecek herhangi bir iddiadan Atalay Yörükoğlu’na tazmin edecektir.
 • Atalay Yörükoğlu kontrolünün dışındaki koşullardan ötürü Plan’da veya Ek Hizmetler’den herhangi birinde yer alan hizmetleri gerçekleştirmede engellenmekten veya gecikmekten doğan kayıp veya hasarlardan sorumlu değildir. Bu tür koşullar, hükümet eylemleri, savaş, ayaklanma, grev veya ticaret anlaşmazlıkları ( kendi çalışanlarımız tarafından ve bunlar dahil ), teknik başarısızlık, İnternetin genel durumu, elektrik kesilmesi, iletişim hatası, hava durumu, yangın veya patlama, doğal veya yerel acil durumlar.

7 – Ödeme

 • Müşterinin Atalay Yörükoğlu’na, bir Destek ve Bakım Planı aracılığıyla devam eden destek ve bakım için Atalay Yörükoğlu ile bağlantı kurmak istediklerini bildirmesi üzerine, Atalay Yörükoğlu gerekli bilgileri isteyecektir ( ör. FTP erişimi, cPanel erişimi, hosting hesabı bilgileri, WordPress yönetici hesabı ve şifresi vs.). Atalay Yörükoğlu gerekli bilgileri aldıktan sonra destek hizmetlerine başlayacak ve ilk ayın ücretini tahsil edecek ve 14 gün içerisinde tam olarak ödenen / ödenmesi gereken bir fatura düzenleyecek; Ücret tahsil edilemezse, Atalay Yörükoğlu hemen destek ve bakım hizmetlerini iptal edecektir.
 • İlk aydan sonraki tüm aylık ücretler, müşterinin kredi kartına tekrarlanan otomatik ücretle (Müşteri, Atalay Yörükoğlu’na, kredi kartı bilgilerini ve tekrarlayan aylarda çekim yapabilmesine izin vermesi gerekir) tekrarlanarak yapılacaktır.
 • Atalay Yörükoğlu tarafından bilgileri verilen Banka hesaplarına EFT / Havale yolu ile de tahsilat yapılabilir.

8 – İptal / Fesih

Müşteri, ödemenin güncel olması koşuluyla, istediği zaman hizmetleri iptal edebilir. İptalden önce yapılmış olan aylık ödemeler için geri ödeme yapılmaz.

Atalay Yörükoğlu, bir Müşteri ile herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle, önceden bildirilmeksizin yaptığı sözleşmeyi feshetme hakkını saklı tutar ve Müşteri için kaydın adresine elektronik ortamda veya yazılı olarak bir iptal bildirimi sunacaktır.